PEČENÁ RYBA SO ZELENINOU

(zapni slovenské titulky)

  postup: 

Zemiaky v šupke kefou dôkladne očistíme pod tečúcou vodou. Prekrojíme na štvrtiny a aspoň 8 minút povaríme (resp. podľa veľkosti zemiakov). Uvaríme len do polomäkka, scedíme a zmiešame s 2 lyžicami olivového oleja, štipkou kajenskej papriky, práškom z rozdrvených semienok horčice a štipkou soli.

Očistenú rybu zvnútra aj zvonka osolíme morskou soľou, uložíme do pekáča a do brušnej dutiny vložíme prekrojené strúčiky cesnaku, dva plátky citróna a vetvičku rozmarínu. 

Umyté cherry paradajky poprepichujeme vidličkou a vložíme do misy. Pridáme 2 lyžice olivového oleja, biele víno (50 ml) a dôkladne premiešame. 

Zvyšené stonky rozmarínu uložíme spolu s paradajkami vedľa ryby v pekáči a navrch paradajkovej vrstvy poukladáme pripravené zemiaky.

Vložíme do rúry vyhriatej na 185 °C a pečieme 30 – 35 minút. V závere je ideálne použitie režimu s horúcim vzduchom. Porcie doplníme čerstvým plátkom citróna. 

 TIP:   Exkluzívna a intenzívna kombinácia chutí vás ihneď zaujme, pretože zároveň dáva priestor vyniknúť samotnej rybe, ktorá je čiastočne dusená, pečená aj varená. Z vykosťovania nemusíte mať obavy, morský vlk nedisponuje malými kostičkami a tepelné upravené mäso od nich hravo oddelíte aj bez počiatočného filetovania. 

 

🍽  2     50 min  

🛒SUROVINY:

☉ ryba  (morský vlk)  2 ks  ( 800 g )

☉ zemiaky  500 g

☉ cherry paradajky  400 g

☉ vetvičky rozmarínu  6 ks

☉ semienka horčice  1 ČL

☉ strúčiky cesnaku  2 ks

☉ citrón  1 ks

☉ olivový olej  4 PL 

☉ biele suché víno  50 ml

☉ kajenská paprika, morská soľ