BULGUR S CHRUMKAVOU KAPUSTOU

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

● V menšom hrnci ohrejeme 2 lyžice ghee (prepustené maslo), pridáme nasekané šalotky a opekáme 4-5 minút.

● Potom ochutíme soľou (1 ČL), štipkou mletého čierneho korenia a pridáme bulgur (250 g). Dôkladne premiešame aby sa bulgur zľahka opiekol. Podlejeme pasírovanými paradajkami a miešame ďalšiu minútu. Napokon prilejeme 450 ml vody, privedieme do varu, pridáme posekanú petržlenovú vňať, hrniec uzavrieme pokrievkou a na strednej intenzite varíme 10 minút.

● Po dovarení necháme bulgur pod pokrievkou minimálne 10 minút postáť aby vsiakol všetku tekutinu.

● Vo väčšej panvici (ideálne wok) ohrejeme 2 lyžice olivového oleja a pridáme cesnak pokrájaný na tenké plátky. Na miernom plameni 2 – 3 minúty zľahka opekáme natoľko, aby cesnak uvoľnil arómu a chuť do oleja.

● Červenú kapustu pokrájame na rezance a vložíme do panvice. Miešame a opekáme 2 minúty.Kapusta sa ohreje a mierne opečie, naďalej však ostane chrumkavá.

● Podlejeme zálievkou, ktorú pripravíme zmiešaním medu (1 PL), citrónovej šťavy (1 PL) a sójovej omáčky (2 PL). Miešame a opekáme ešte jednu minútu. Na záver dochutíme soľou podľa potreby.

● Bulgur podávame v pomere 1:1 s opečenou kapustou. TIP: Pridajte k porcii aj dávku čerstvého hlávkového šalátu alebo rukoly a získate ľahký hlavný chod. Bulgur aj opečená kapusta skvelo poslúžia ako samostatné či kombinované prílohy k iným jedlám a nahradia tak zemiaky, ryžu, cestoviny alebo pečivo

🍽 2 – 3 ⏱ 30 MIN

🛒 SUROVINY: ☉ bulgur 250 g ☉ cibuľa šalotka 100 g ☉ ghee (prepustené maslo) 2 PL ☉ petržlenová vňať 1 hrsť ☉ pasírované paradajky 50 ml ☉ soľ 1ČL ☉ čierne korenie ☉ menšia červená kapusta 1 ks / 500 g ☉ olivový olej 2 PL ☉ cesnak 3 strúčiky ☉ citrónová šťava 1 PL ☉ med 1 PL ☉ sójová omáčka 2 PL