ČOKO BONBÓNY

Vajcia vyšľaháme do penista s cukrom a štipkou soli. Postupne prilievame olivový olej, potom zapracujeme aj preosiatu múku s kakaom a práškom do pečiva. Nakoniec do cesta vmiešame aj vodu.

Pečieme 40 minút v menšej forme (prípadne na plechu) pri teplote 180 °C (pri pečení na plechu bude čas pečenia kratší).

Upečený korpus necháme dôkladne vychladnúť a potom ho medzi prstami alebo v kuchynskom robote rozdrobíme na sypkú zmes. Primiešame postrúhané lieskovce, višňový džem, soľ (1 KL) a rum (môžeme nahradiť espressom alebo pri detskej verzii javorovým sirupom). Cesto vypracujeme do pevnejšej konzistentnej masy.

Pomocou lyžičky alebo formy tvarujeme ľubovoľné bonbóny, ktoré necháme aspoň hodinu chladiť a potom ich namáčame v horúcej čokoláde, ktorú rozpustíme nad parou spolu s kokosovým olejom. Povrch čokoládových bonbónov ešte ozdobne polejeme bielou čokoládou alebo polevou.

Hotové bonbóny skladujeme v chladničke. Najlepšie chutia ak si aspoň deň odpočinú v chlade. Skúste použiť na ozdobu aj mleté orechy, pistácie , prípadne im dodajte exotickejší nádych korením či práškom matcha.

porcie: 45 veľkých alebo 90 malých bonbónov     čas prípravy: 90 minút + chladenie

suroviny: vajcia 3 ks, hladká múka 150 g, kryštálový cukor 150 g, olivový olej 6 PL, kakao 3 PL, voda 6 PL, prášok do pečiva 1 ČL, soľ, višňový džem 200 g, lieskové orechy 130 g, rum 2 PL, soľ, čokoláda 300 g, biela čokoláda 100 g, kokosový olej 1 PL