GNOCCHI S MEDVEDÍM CESNAKOM

(zapni slovenské titulky)

Zemiaky v šupke vložíme do hrnca s vodou a varíme do zmäknutia. 

Ešte teplé zemiaky ošúpeme a najemno postrúhame. Necháme čiastočne vychladnúť a zľahka spojíme s múkou, štipkou soli, rozšľahaným vajíčkom a polovicou najemno posekaného medvedieho cesnaku. Suroviny spojíme len ľahkým a rýchlym miesením, vzniknuté cesto môžeme v prípade potreby aj odložiť do chladničky.

Z cesta na pomúčenej doske tvarujeme valčeky s hrúbkou 2 – 3 cm, ktoré rovnomerne pokrájame na gnocchi s rovnakou šírkou a pomúčime. Postup opakujeme až kým nespotrebujeme cesto. 

Pomúčené gnocchi vložíme do hrnca s vriacou a osolenou vodou. Varíme približne 3 minúty ( resp. podľa veľkosti ), najskôr gnocchi vyplávajú na povrch a potom získajú na objeme. Scedíme a pokvapkáme olivovým olejom.

Vo veľkej panvici ohrejeme olivový olej ( 2 PL) do ktorého pridáme zvyšok najemno posekaných lístkov medvedieho cesnaku a takisto najemno posekané sušené paradajky. Krátko opečieme ( 2 – 3 minúty ) podlejeme naberačkou vody z hrnca s vriacou vodou a potom pridáme aj scedené gnocchi. Krátko opekáme kým gnocchi nezískajú zlatistú farbu a zbytočne nemiešame, obsahom panvice nadhadzujeme. 

Servírovať môžeme aj so strúhaným parmezánom. 

 TIP:   Lahodné zemiakové gnocchi vďaka opekaniu získajú ešte chutnejšiu kôrku a čerstvá chuť medvedieho cesnaku ich prešpikuje zvnútra aj zvonka. S pridaním parmezánu vytvoria  sýte hlavné jedlo a v menšom množstve poslúžia ako výrazná príloha. Sušené paradajky dodajú intenzívnu chuť aj bez tekutej omáčky a každú  porciu zároveň osolia. Okrem opekania v panvici, môžete gnocchi zapiecť v rúre aj so syrom alebo servírovať bez opekanie ihneď po uvarení vo forme prílohy. 

 

🍽 3      50 min  

🛒SUROVINY:

zemiaky  600 g

pšeničná múka  Semola 150 g + na pomúčenie

medvedí cesnak  60 g

vajce 1 ks

soľ

olivový olej  2 PL

sušené paradajky  30 g

(parmezán )