GRILOVANÁ POLENTA

Kokosové mlieko privedieme do varu, pridáme soľ (1 KL) a štipku čierneho korenia. Do vriaceho mlieka zapracujeme polentu a na miernom plameni miešame 3-4 minúty. Akonáhle začne zmes hustnúť a odlepovať sa od dna hrnca, odstavíme.

Pridáme posekané paradajky, bazalku, petržlenovú vňať a postrúhaný parmezán. Horúcu zmes rozotrieme do úzkej nádoby potretej olivovým olejom a necháme minimálne hodinu chladiť (ideálne deň vopred).

Po vychladnutí polentu vyklopíme z formy a pokrájame na hrubšie hranolčeky alebo iný ľubovoľný tvar. Opatrne opekáme z každej strany asi 2 minúty na grilovacej panvici potretej olivovým olejom, hranolčeky otáčame vždy až keď je spodná časť dostatočne prepečená a ľahšie sa s ňou manipuluje.

Podávame s jogurtovým či paradajkovým dipom, nakladanou zeleninou alebo olivami.

Skúste grilovanú polentu použiť aj ako prílohu k iným jedlám, šalátom či polievkam. Tip: stuhnutú polentu môžete tvarovať aj do formy fašírky či iných ľubovoľných tvarov a potom ňou plniť sendviče.

suroviny: polenta 170 g kokosové mlieko 500 ml soľ 1 KL parmezán 50 g sušené paradajky v oleji 35 g olivový olej 2 PL čierne korenie, bazalka, petržlenová vňať

porcie: 12 ks / 3-4 porcie čas prípravy: 20 minút + minimálne 1 h chladenie