HUBOVÁ FAŠÍRKA

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

Vo väčšej panvici na olivovom oleji (3 PL) opečieme nadrobno pokrájanú cibuľu.

Po 8 minútach pridáme posekané nožičky šampiňónov, pridáme lyžičku soli a štipku čierneho korenia. Opekáme ďalšie dve minúty.

Potom pridáme do panvice aj pokrájané klobúčiky húb a na otvorenej panvici opekáme ďalších 10 – 12 minút (resp. kým sa neodparí voda uvoľnená z húb a obsah panvice sa zredukuje). Scedíme a necháme čiastočne vychladnúť.

Krajce sendviča alebo chleba zalejeme mliekom a necháme aspoň štvrťhodinu nasiaknuť. Potom pečivo v dlaniach vytlačíme a natrháme na malé kúsky. K namočenému chlebu pridáme posekanú čili papričku, najemno posekané strúčiky cesnaku, nadrobno pokrájanú hrsť petržlenovej vňate, lyžičku sušeného oregana, lyžičku mletej papriky, vychladnuté huby, dve rozšľahané vajcia a 4 lyžice strúhanky. Všetko zmiešame.

Úzku a dlhšiu zapekaciu nádobu (ideálne formu “srnčí chrbát” 30 x 10 cm) potrieme olivovým olejom a vysypeme strúhankou. Naplníme pripraveným cestom a vložíme do rúry vyhriatej na 200 °C. Prvých 20 minút pečieme v režime “pečenie zdola” a ďalších 20-25 minút v bežnom režime (zhora + zdola).

Po upečení necháme 15 minút postáť, potom krájame na plátky.

TIP: Hubovú fašírku podávame s opečenými zemiakmi, prípadne zemiakovým pyré a čerstvým šalátom. Výborne chutí aj nastudeno, ako plnka do sendvičov alebo chladený nárez.

🍽 5-6 ⏱ 30 MIN +pečenie (45 min)

🛒 SUROVINY: ☉ šampiňóny 850 g ☉ väčšia cibuľa 2 ks ☉ olivový olej 3 PL + na potretie ☉ sendvič / chlieb 150 g ☉ čili paprička 1 ks ☉ cesnak (strúčiky) 3 ks ☉ mlieko 300 ml ☉ petržlenová vňať 1 hrsť ☉ strúhanka 4 PL + na posyp ☉ vajcia 2 ks ☉ sušené oregano, mletá paprika, soľ, čierne korenie