HUBOVÉ BURRITO

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

Očistené huby pokrájame na hrubšie plátky (cca.1 cm) a pomaly nasucho opečieme v panvici (približne 10 minút), resp.kým sa neodparí voda uvoľnená z húb. Necháme vychladnúť.

V rovnakej panvici rozohrejeme olivový olej (3 PL), pridáme pokrájanú cibuľu , posekané strúčiky cesnaku, štipľavú papričku a opekáme 5 minút. Pridáme varenú fazuľu, ochutíme štipkou soli, čierneho korenia a opekáme ďalšie 2 minúty. Potom všetko spojíme pretláčadlom na zemiaky alebo popučíme vidličkou a necháme vychladnúť.

Tortilly kvôli lepšej manipulácii pokropíme vodou a natrieme fazuľovou zmesou. Obložíme kúskami opečených húb a bohato posypeme strúhaným syrom (hrsť syra odložíme na posýpku). Zvinieme do rolky a okraje založíme dovnútra.

V menšej zapekacej mise zmiešame paradajkový pretlak s tromi lyžicami olivového oleja a dvomi lyžicami vody. V zmesi zľahka obalíme každé burrito a potom uložíme do zapekacej nádoby vedľa seba, spojom nadol. Posypeme zvyškom syra a vložíme do rúry vyhriatej na 200 °C. Pečieme 22-23 minút (v závere je ideálne pečenie s horúcim vzduchom). Po upečení necháme ešte 10 minút postáť.

Podávame so šalátom z čerstvej zeleniny, guacamole alebo jogurtovým dipom.

TIP: Burrito naplňte aj kapustou, sezónnou zeleninou či kukuricou a neváhajte použiť iné druhy syra či ich kombinácie.

🍽 4 ks ⏱ 50 MIN

🛒 SUROVINY: ☉ tortilla 4 ks (recept na domáce tortilly: https://youtu.be/IjKIPdDis5Q ) ☉ šampiňóny 300 g ☉ varená fazuľa -červená 350 g ☉ cibuľa 1 ks ☉ strúčik cesnaku 2 ks ☉ štipľavá paprička 1 ks ☉ olivový olej 6 PL ☉ paradajkový pretlak 6 PL ☉ syr cheddar 200 g ☉ soľ, čierne korenie