KUSKUS TORTA

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

Med vymiešame so škoricou a následne ho rozpustíme v kokosovom mlieku, ktoré privedieme do varu. Primiešame nadrobno posekané hrozienka s figami, kuskus, odstavíme z tepelného zdroja, prikryjeme pokrievkou a necháme 15 minút odpočívať.

Mandle a pistácie posekáme ne nepravidelné kusy, pričom z pistácií odložíme 2PL bokom na posýpku. Orechy opečieme 5 – 6 minút v panvici s nelepivým povrchom.

“Napitý” kuskus vidličkou zľahka prevzdušníme. Opečené orechy pridáme do hrnca, prilejeme javorový sirup a všetko dôkladne premiešame. Pripravenú zmes dôkladne utlačíme do zapekacej misy (priemer 24 cm) vystlanej papierom na pečenie. Povrch zarovnáme a kvôli udržaniu vlhkosti prikryjeme fóliou.

Tortu po vychladnutí ešte minimálne na hodinu kvôli stuhnutiu vložíme do chladničky.

Vychladený korpus vyklopíme na tanier, polejeme rozpustenou čokoládou a posypeme pistáciami.

tip: Kuskus skvelo chutí už po nasiaknutí v hrnci, môžete ho servírovať bez formy na podnose so šalátovou lyžicou alebo zmes vytvarovať do menších porcií, pohárov, misiek či šálok. Povrch môžete ozdobiť citrónovou polevou, arašidovým maslom, marmeládou, prípadne len posypať škoricou alebo tento krok aj celkom vynechať.

suroviny: kuskus 300 g kokosové mlieko 500 ml med 2 PL škorica 1 KL suš.hrozienka 100 g suš.figy 120 g pistácie lúpané 80 g mandle 80 g javorový sirup 3 PL biela čokoláda 180 g

porcie: 12    čas prípravy: 20 min + chladenie