MARHUĽOVÝ KOLÁČ

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

postup:

☉ Celé vajcia zmiešame s časťou kryštálového cukru (60 g) a metličkou vyšľaháme do penista.

☉ Špaldovú múku zmiešame s kypriacim práškom a postupne zapracujeme do vaječnej peny. Na záver prilejeme 2 lyžice olivového oleja. Menšiu koláčovú formu (priemer 22 cm) potrieme olejom a dno vystelieme papierom na pečenie. Naplníme cestom a vložíme do rúry vyhriatej na 175 °C. Pečieme aspoň 15 minút a potom necháme vychladnúť.

☉ Ovocie vykôstkujme a pokrájame. Premiestnime do menšieho hrnca, pridáme šťavu z polovice citróna, kryštálový cukor (30 g) a 2 lyžice vody. Privedieme do varu, zbytočne nemiešame a len krátko povaríme (5 minút). Potom ovocie scedíme a necháme celkom vychladnúť.

☉ V miske vymiešame mascarpone s dvomi lyžicami práškového cukru a lyžičkou vanilkového prášku. Zľahka primiešame vyšľahanú smotanu. Krém natrieme na korpus, obložíme kúskami ovocia a polejeme omáčkou. Odložíme aspoň na 2 hodiny do chladničky.

☉ TIP: Ľahký a pritom sýty dezert so šťavnatým piškótovým základom a sviežou krémovou plnkou. Skladujte ho v chladničke, ideálne prikrytý v tortovej forme alebo zabalený.

🍽 8 ⏱ 30 MIN

🛒 suroviny:

☉ marhule 500 g

☉ špaldová múka hladká biela 90 g

☉ kypriaci prášok 1 KL

☉ vajcia 2 ks

☉ olivový olej 2 PL

☉ (trstinový ) kryštálový cukor 90 g

☉ (trstinový ) práškový cukor 2 PL

☉ citrón 1 ks ☉ mascarpone 250 g

☉ smotana na šľahanie 200 ml

☉ vanilkový extrakt / mletá vanilka 1 ČL