ROZTLAČENÉ ZEMIAKY S DRESINGOM

Zemiaky aj so šupkou dôkladne vydrhneme kefou pod tečúcou vodou a varíme s lyžičkou soli 20 minút v primeranom množstve vody. Scedíme a necháme čiastočne vychladnúť.

Umytý rozmarín nadrobno posekáme spolu s cesnakom, rozmiešame v olivovom oleji (3 PL) a pridáme štipku kajenského korenia. Zvyškom oleja (1 PL) potrieme plech na ktorom pomocou vidličky alebo pohára, mierne rozpučíme všetky zemiaky. Následne ich potrieme pripravenou zmesou oleja s bylinkami, dochutíme mletým čiernym korením a soľou. Pečieme 30 minút pri teplote 190 °C resp. kým okraje a povrch zemiakov nie sú dochrumkava opečené.

Dolné časti cibuliek najemno posekáme spolu s kyslými uhorkami a zmiešame s jogurtom. Dochutíme štipkou soli a čierneho korenia. Pri servírovaní ešte môžeme posypať kúskami červeného korenia. Zelené časti cibuliek a petržlenovú vňať najemno posekáme a pridáme k upečeným zemiakom až pri servírovaní.

tip: pred záverom pečenie skúste zemiaky ešte posypať strúhaným parmezánom. Namiesto dresingu môžete použiť aj tzatziky.

suroviny: baby zemiaky 500 g čerstvý rozmarín 1 vetvička olivový olej 4 PL jarná cibuľka 2 ks jogurt 200 ml kyslé uhorky 2 ks (40 g) cesnak 1 strúčik soľ, čierne korenie, červené korenie, petržlenová vňať, kajenské korenie

porcie: 4    čas prípravy: 45 min