TEKVICOVÝ QUICHE

Múku, maslo, vajce (1 ks), vodu (2 PL) a štipku soli vymiesime na elastické cesto, ktoré minimálne na hodinu odložíme do chladničky (môžeme pripraviť aj deň vopred).

Následne vyvaľkáme do rozmerov formy na pečenie (28 cm), okraje zarovnáme nožom a ozdobne zatlačíme vidličkou smerom k okrajom formy. Spodnú časť pravidelne poprepichujeme. Na cesto položíme papier na pečenie, zaťažíme fazuľami, gulôčkami na pečenie alebo nerezovým príborom a na 20 minút vložíme do rúry vyhriatej na 180 °C. Potom vyberieme papier s ťažítkom a pečieme ďalších 5 minút. Necháme vychladnúť.

Maslovú tekvicu ošúpeme a nahrubo postrúhame. V panvici na rozohriatom oliovovom oleji (4 PL) 5 minút pražíme pokrájanú cibuľu. Pridáme posekaný cesnak, miešame na miernom plameni ďalšiu minútu. Do základu pridáme aj drvené čierne korenie (1 ČL) a kurkumu (1 PL) , miešame mimo tepelného zdroja aby sa koreniny s cesnakom nepripálili a nakoniec do panvice vložíme aj postrúhanú tekvicu. Mierne osolíme a opekáme približne 20 minút, kým tekvica čiastočne zmäkne. Necháme vychladnúť.

Do tekvicovej plnky pridáme postrúhaný syr, nahrubo pokrájanú jarnú cibuľku, posekané a odkôstkované olivy, zvyšné vajcia (2 ks) a kokosové mlieko (200 ml). Vychladnutý korpus naplníme zmesou, zarovnáme a pečieme 45 minút pri teplote 190 °C.

Quiche necháme minimálne polhodinu po upečení ešte postáť, výborne však chutí o deň neskôr studený. Jednotlivé porcie môžeme ešte doplniť tekvicovými jadierkami.

suroviny: hladká múka 250 g maslo 125 g vajcia 3 ks (maslová) tekvica 1 ks cibuľa 1 ks cesnak 2 ks (strúčiky) olivový olej 4 PL syr čedar 200 g jarná cibuľka 4 ks čierne olivy 20 ks kokosové mlieko 200 ml čierne korenie 1 ČL kurkuma 1 PL voda 2 PL tekvicové jadierka 2 PL soľ

porcie: 8-12 ks     čas prípravy: 2 h