TOMATOKEFTEDES

● Paradajky pokrájame na kocky a zmiešame s nasekanou cibuľou, hrsťou posekanej mäty a petržlenovej vňate. Ochutíme lyžičkou soli, štipkou čierneho korenia a zmes odložíme marinovať aspoň na polhodinu do chladničky.

● Do vychladenej zmesi vmiešame vyšľahané vajíčko, nadrobený syr feta a hladkú múku do ktorej vopred zamiešame aj strúhanku a sódu bikarbónu. Hotové cesto necháme chvíľu postáť pri izbovej teplote.

● Panvicu s nelepivým povrchom potrieme vrstvou olivového oleja na ktorom opekáme placky. Na jeden kus stačí polievková lyžica cesta. Pečieme pri strednej intenzite, 2 až 3 minúty z každej strany. Postup opakujeme, kým nespotrebujeme cesto.

● Podávame s jogurtom, olivami a najlepším doplnkom sú grécke tzatziky.

TIP: Syr feta môžete aj vynechať, konzistenciu cesta to neovplyvní a pridajte aj kôpor alebo bazalku. V prípade potreby pred pečením cesto upravte pridaním sypkých surovín alebo naopak prilejte pár lyžíc sýtenej minerálky.

🍽 3-4 (18 ks) ⏱ 50 MIN (vrátane chladenia)

🛒SUROVINY: ☉ paradajky 450 g ☉ červená cibuľa 180 g ☉ vajce 1 ks ☉ hladká múka 70 g ☉ strúhanka 40 g ☉ sóda bikarbóna 1/2 PL ☉ syr feta 50 g ☉ soľ, čierne korenie, olivový olej ☉ petržlenová vňať, čerstvá mäta