CIBUĽOVÁ NÁTIERKA

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

POSTUP:

Cibule očistíme, šupky dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou a osušíme v utierke. Vysušené cibuľové šupy rozmiestnime na plechu vystlanom papierom na pečenie a vložíme do rúry vyhriatej na 160 °C. Pečieme približne 12-15 minút resp. kým sú všetky kúsky prepečené a dajú sa rozdrviť medzi prstami. Necháme vychladnúť a potom rozmixujeme so štipkou morskej soli v mixéri na prášok.

Očistené cibule pokrájame na tenké plátky. V panvici ohrejeme sezamový a olivový olej, pridáme pokrájanú cibuľu a pomaly opekáme. Keď cibuľa zmäkne a zostane vláčna, pridáme sušený tymian a štipku mletého čierneho korenia. Cibuľu opekáme celkovo až 12 – 15 minút a potom necháme vychladnúť.

Syr roztlačíme vidličkou alebo pretláčadlom na zemiaky. Pridáme cibuľový prášok a 2/3 opečenej cibule. Všetko dôkladne spojíme vidličkou alebo stierkou. Nátierku štedro nanesieme na tanier a ozdobíme zvyškom opečenej cibule a čerstvou pažítkou.

TIP: Výdatná chuť a aróma opečenej cibule v spojení s lahodným syrom sa postarajú o sýte jednohubky, občerstvenie alebo ľahkú večeru. Krémová chuť výborne vynikne na pečiva, tortille, poslúži ako dip k tyčinkám, čipsom alebo jú skúste primiešať k čerstvo uvareným a ešte horúcim cestovinám!

🍽 3-4 ⏱ 20 MIN

🛒SUROVINY: ☉ syr Robiola Marzolina 250 g ☉ biela cibuľa 150 g ☉ červená cibuľa 150 g ☉ sezamový olej 2 PL ☉ olivový olej 1 PL ☉ sušený tymian 1 KL ☉ mleté čierne korenie, morská soľ, pažítka + tyčinky, tortilly, pečivo, cestoviny alebo chlieb