CIBUĽOVÁ OMELETA S HRÁŠKOVÝM PYRÉ

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

● Hrach povaríme 10 minút v hrnci s vodou a následne scedíme.

● Ešte zahorúca zmiešame s maslom, posekanými lístkami mäty, štipkou soli, čajovou lyžičkou citrónovej šťavy a dvomi lyžicami kokosového mlieka. Rozmixujeme ponorným mixérom alebo v kuchynskom robote. Nakoniec dochutíme soľou podľa potreby.

● Kým sa hrach varí, pripravíme omeletu: v panvici na olivovom oleji (3 PL) opekáme cibule a cesnak pokrájané na plátky a občas premiešame, tak aby sa cibuľa rovnomerne opekala. Po 8-9 minútach ochutíme štipkou soli, mletého čierneho korenia a štipkou kurkumy. Premiešame a zalejeme vajíčkami, ktoré vopred rozšľaháme so štipkou soli. Povrch posypeme nadrobno posekanou petržlenovou vňaťou, jednu polovicu pokryjeme syrom a panvicu uzatvoríme pokrievkou.

● Na miernom plameni pečieme približne 5 minút.

● Potom omeletu preložíme na polovicu, rozdelíme na dve časti a už v odkrytej panvici z každej strany ešte pečieme 1-2 minúty. Miestami pritlačíme.

● Hráškové pyré rozotrieme na tanier a doplníme porciou omelety. Pridajte aj sušené čili, mleté korenie, lístky mäty na ozdobu a plátok citróna.

TIP: hráškové pyré má mierne nasladlú chuť a v kombinácii s opečenou cibuľou a citrónovou šťavou vás príjemne prekvapí. Je to občerstvujúca a ľahká chuť, preto omeletu s hráškovým pyré využijete nielen ako raňajky alebo ľahkú večeru, ale aj ako chuťovku. Pridajte k porcii aj plátok čerstvého chleba alebo chrumkavé pečivo.

🍽 2 ⏱ 15 MIN

🛒 SUROVINY: ☉ väčšia biela a červená cibuľa 220 g/2 ks ☉ cesnak 2 strúčiky ☉ olivový olej 3 PL ☉ vajcia 3 ks ☉ syr gouda 50 g / 2 hrubšie plátky ☉ petržlenová vňať 1 hrsť ☉ čerstvá mäta 1 hrsť ☉ mrazený hrach 350 g ☉ maslo 50 g ☉ kokosové mlieko 2 PL ☉ citrón 1/2 ks ☉ soľ, čierne korenie, kurkuma