CÍCEROVÝ NÁREZ

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

Cícer namočíme minimálne na 8 hodín vo vode s lyžičkou kuchynskej sódy. Prepláchneme a varíme približne 40 minút do zmäknutia (v závislosti od tvrdosti, cícer by sa nemal rozpadať).

V zapekacej mise zmiešame uvarený cícer, rozdrvený syr feta, olivový olej, pokrájaný cesnak, drvenú rascu, mletú červenú papriku a mleté čierne korenie. Pečieme 20 minút pri teplote 190 °C. Potom zmes podlejeme šťavou z polovice pomaranča a pivom (5 PL), pečieme ešte 10 minút pri teplote 190 °C, tentoraz v režime s horúcim vzduchom.

Vychladnutý obsah z pekáča premiestnime do širšieho mixéra, pridáme čili papričku (môžeme vynechať) a štipku soli. Opakovane mixujeme a medzitým ručne premiešame. V závere pridáme vodu (30 ml. resp. podľa potreby). Hmotu vytvarujeme formičkami a necháme vychladnúť.

Podávať môžeme ako nárez s červenou cibuľou pokvapkanou citrónovou šťavou, prípadne ako plnku do sendvičov, varených vajec či jednohubky. Po vychladnutí sa dá nárez krájať.

Tip: skúste použiť mletú údenú papriku, chuť bude ešte intenzívnejšia!

 

suroviny: sušený cícer 250 g (alebo 600 g konzervovaného cíceru) sóda bikarbóna 1 ČL cesnak 1 strúčik syr feta 120 g pivo 5 PL olivový olej 5 PL pomaranč 1/2 ks mletá paprika 1 ČL soľ 1 ČL mletá rímska rasca 1 ČL čierne korenie 1 ČL (čili paprička) servírovanie: cibuľa, citrón, krekry, hrianky, sterilizovaná zelenina

porcie: min 12 ks        čas prípravy: 40 min + 1 h varenie