DOMÁCE REZANCE S PÓROM

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

● Do preosiatej múky zapracujeme vajíčka s čajovou yžičkou soli a postupne prilievame 80 ml vlažnej vody. Vypracujeme pružné cesto, ktoré vyvaľkáme na pomúčenej doske do obdĺžnikového tvaru s hrúbkou cca.3 mm.

● Vyvaľkané cesto z vrchnej časti dôkladne pomúčime a pozdĺžne nakrájame na 4 – 5 plátov. Pomúčené pláty, poukladáme na seba a pokrájame na tenké rezance (5 mm). Aby sa nezlepili, opäť ľahko pomúčime a rozmiestnime ich po pracovnej doske.

● Rezance vyvárame 7 minút v hlbšom hrnci s vriacou vodou a lyžičkou soli. Scedíme, pokvapkáme olivovým olejom.

● Vo veľkej panvici s olivovým olejom (4 PL) 5 minút opekáme najemno pokrájanú cibuľu.

● Pridáme štipku čierneho korenia, posekaný cesnak, miešame ďalšiu minútu.Potom pridáme nadrobno pokrájaný pór a opekáme ešte 5 minút.

● Prilejeme lyžicu sójovej omáčky, dôkladne premiešame. Do stredu panvice vložíme arašidové maslo, na miernom plameni premiešame a následnej zalejeme vriacou vodou (min.200 ml). Celý obsah premiešame, nakoniec do panvice vložíme uvarené rezance. Pridáme posekanú petržlenovú vňať, všetko spojíme a ihneď podávame.

● Porcie dochutíme štipkou soli, mletým čiernym korením, petržlenovou vňaťou a solenými arašidmi.

☉ TIP: Domáce rezance môžete po uvarení použiť ako bežné cestoviny alebo ich uvariť priamo v dokončenej nezahustenej polievke. V prípade ak uprednostňujete hrubšie či robustnejšie tvary rezancov, predĺžte čas varenia. Výborne chutia aj so sladkou posýpkou.

🛒 suroviny: ☉ polohrubá múka 300 g (+ na pomúčenie) ☉ vajcia 2 ks ☉ olivový olej 4 PL (+na pokvapkanie rezancov) ☉ červená cibuľa 1 ks ☉ cesnak 4 ks (strúčiky) ☉ pór 1 ks ☉ sójová omáčka 1 PL ☉ arašidové maslo 70 g ☉ solené arašidy, voda, soľ, čierne korenie, petržlenová vňať

porcie: 4 ● čas prípravy: 40 min