RYŽOVÉ REZANCE S BROKOLICOU

VIDEO: ZAPNI SLOVENSKÉ TITULKY

● Brokolicu rozoberieme na menšie ružičky veľkosti jedného sústa a dôkladne umyjeme. Väčšie časti zbavíme hrubšej kôry, spolu so stonkami a listami pokrájame na tenké rezance. Oddelene prepláchneme a scedíme.

● V hlbšej panvici (ideálne wok) rozpustíme prepustené maslo, pridáme plátky cesnaku, cibuľky pokrájané na väčšie časti a rezance z hrubých častí brokolice. Opekáme a miešame 5 minút.

● Potom pridáme do panvice aj vrchné časti brokolice a opekáme ďalších 8 – 10 minút, resp. kým nebude brokolica opečená a ešte stále chrumkavá.

● Medzitým do hrnca s vriacou vodou vložíme na 3 – 4 minúty ryžové rezance (resp.podľa návodu). Následne scedíme a zmiešame s dvomi lyžicami sójovej omáčky.

● Arašidové maslo (2 PL) zriedime sójovou omáčkou (2 PL) a kokosovým mliekom (4 PL). Zálievkou v závere opekania prelejeme obsah panvice, pridáme dve lyžice sezamu a všetko dôkladne premiešame. Nakoniec pridáme do panvice rezance. Premiešame. Potom odstavíme od tepelného zdroja, necháme 5 minút postáť a pred servírovaním ešte raz premiešame.

● Porcie ozdobíme sezamom a podávame s plátkom limetky, prípadne extra porciou sójovej omáčky na preliatie, čili alebo wasabi pastou.

TIP: Brokolica zostane chrumkavá a kombinácia cesnaku, sójovej omáčky a arašidového masla dodá jedlu príjemnú sladko-slanú chuť. Pridajte do základu v panvici aj čili papričku alebo čerstvý zázvor pokrájaný na tenké rezance a na záver pridajte aj pár kvapiek sezamového oleja. Do zálievky pridajte aj kúsok wasabi pasty.

🍽 2-3 ⏱ 25 MIN

🛒 SUROVINY: ☉ ryžové rezance (široké) 200 g ☉ stredne veľká brokolica 1 ks ☉ jarné cibuľky 3 ks ☉ prepustené maslo (ghee) 2 PL ☉ cesnak 3 strúčiky ☉ sójová omáčka 4 PL ☉ arašidová nátierka 2 PL ☉ kokosové mlieko 4 PL ☉ sezam 2 PL ☉ limetka